Konferencja w Białowieży

W dniach 10-13 kwietnia 2019 r. odbyła się ogólnopolska konferencja organizowana wspólnie przez OSLZN EKSPERT, Regionalne Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości „RONDO”, Stowarzyszenie Zarządców, Pośredników i Administratorów Nieruchomości SZPAN, Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości „STOZAN” i Polską Federację Zarządców Nieruchomości.

Jednym z głównych elementów była uroczystość 15-lecia Polskiej Federacji Zarządów Nieruchomości, która zrzesza 17-cie stowarzyszeń i jest największą federacją zarządców nieruchomości w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział 120 osób. Podczas konferencji szczególną uwagę poświęcono problematyce podatkowej w zarządzaniu nieruchomościami oraz zaprezentowano 16 branżowych wykładów.

Blok prezentacji pierwszego dnia konferencji rozpoczął Pan Mecenas Leszek Nowina-Witkowski.  Podczas prezentacji Pan Mecenas przedstawił, jak negocjować warunki ubezpieczeń, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w nieruchomościach wspólnot mieszkaniowych.

Blok prezentacji pierwszego dnia konferencji rozpoczął Pan Mecenas Leszek Nowina-Witkowski.  Podczas prezentacji Pan Mecenas przedstawił, jak negocjować warunki ubezpieczeń, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w nieruchomościach wspólnot mieszkaniowych.

Kolejny wykład poprowadziła Pani Aneta Łakomiak z firmy STOLBAU EKO Sp z o.o., która przedstawiła usługi z zakresu termomodernizacji z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Realizacje wykonywane są na terenie całego kraju przez przeszkolonych pracowników posiadających certyfikaty fachowości, upoważniające ich do realizacji zleceń w systemach: „Cafco – Therm”, „Isofloc F”, „Paroc” „Atlas”, „Bolix”, „Sto ispo” i innych. Drugą część wykładu poprowadził Pan Janusz Leśniewicz, który przedstawił zakres oferty obejmujący obsługę od planowania inwestycji po jej realizację wraz z gwarancją i stosownym serwisem. Szczegółowych informacji podczas całego dnia udzielał Pan Janusz Leśniewicz i Pani Agata Łakomiak uczestnicząca z ramienia firmy w szkoleniu.

Firmę BIMS Plus Sp. z o.o., która jest profesjonalnym dystrybutorem produktów z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji i wentylacji, instalacji i techniki sanitarnej przedstawiła Pani Emilia Siedlecka Firma w swoim asortymencie posiada 100 000 artykułów oraz 137 punktów sprzedaży na terenie całej Polski. Oferuje doradztwo techniczne w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania wraz z kompletację urządzeń i dostawą na miejsce. Firma współpracuje z biurami projektowymi, deweloperami, spółdzielniami mieszkaniowymi i podmiotami publicznymi. Szczegółowy zakres działania przedstawili Panowie: Robert Skomorowski i Grzegorz Skałecki.

Konferencję otworzył Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości EKSPERT Zbigniew Nerlo witając uczestników, prelegentów i współorganizatorów. Krótkie powitanie wygłosił również Prezydent Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości – Marek Majchrzak.

Temat kolejnego wystąpienia dotyczył RODO, który w szerokim aspekcie przedstawili Panowie: Grzegorz Abgarowicz i Tomasz Waźbiński z firmy AW CONSULTING Sp. z o. o. Podczas prelekcji przybliżyli zagrożenia dotyczące ochrony danych osobowych wynikające z zakresu obsługi wspólnot mieszkaniowych oraz przedstawili możliwości zabezpieczeń. Pan Tomasz Waźbiński zwrócił również uwagę na ważne aspekty w zakresie wdrożenia niezbędnych dokumentów wynikających z zapisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.

Drugi dzień szkolenia rozpoczęli Panowie Piotr Hupałowski i Andreas Jeziorowski z firmy METRONA Polska Pomiary i Rozliczenia Sp. z o.o., będącej na rynku polskim od 25 lat. Pan Piotr Hupałowski omówił zmieniające się akty prawne w zakresie efektywności energetycznej oraz przedstawił, że prawidłowe, rzetelne rozliczanie kosztów zużycia energii jest ułatwione dzięki nowoczesnym rozwiązaniom najwyższej jakości, zarówno produktowym, jak i usługowym, które proponuje firma. Oferowany system radiowy bazuje na nowoczesnej i niezawodnej technologii 868 MHz i obejmuje ciepłomierze mieszkaniowe, wodomierze i podzielniki kosztów ogrzewania. Jego zastosowanie zapewnia pewny i szybki odczyt urządzeń bez konieczności wchodzenia do mieszkania.

Kolejne wystąpienie poprowadzili Pan Wojciech Bednarek i Pan Konrad Krakowiak z Polskiej Kancelarii Brokerskiej Sp. z o.o., która działa od 1994 roku. Wykwalifikowana kadra monitoruje rynek ubezpieczeniowy i obserwuje zmieniające się na nim trendy, a co najważniejsze, adaptuje swoje usługi do branżowych nowinek nie obniżając przy tym standardów obsługi. Pan Konrad Krakowiak omówił ofertę firmy od oceny szans i możliwości poprawy warunków ubezpieczenia poczynając, poprzez ocenę ryzyka, zaawansowane procesy negocjacyjne, opracowanie programu ubezpieczeniowego, na usługach posprzedażowych kończąc.

Pani Agata Syropolska z DANFOSS Polska Sp. z o.o. jako kolejna prelegentka omówiła poprawę efektywności energetycznej instalacji HVAC oraz nowe rozwiązania techniczne w oparciu o dyrektywę UE. Przedstawiła też metody regulacji c.o. w zależności od budynku. Oferowane rozwiązania zapewniają wysoką wydajność i znaczną oszczędność energii, a możliwa synergia produktów zapewnia jeszcze więcej korzyści ich użytkownikom. Wśród asortymentu Ogrzewnictwa znajdują się m.in.: armatura grzejnikowa, zawory równoważące, pompy ciepła oraz elektryczne ogrzewanie DEVI.

Państwo Kamila Peplińska i Marcin Bogdan z firmy Zakład Usługowo-Handlowy ELWIKO przedstawili nowatorską koncepcję instalacji wind w istniejących budynkach, które nie były dotychczas wyposażone w windy. Opracowana koncepcja pozwala dobudować szyb dźwigowy na zewnątrz budynku i włączyć windę w ciągi komunikacyjne budynku na poziomach pięter lub półpięter (spoczników klatki schodowej) w zależności od konstrukcji istniejącego budynku.

Proponowana oferta obejmuje więc nie tylko samą instalację szybu, windy i jej uruchomienie, ale także projekty i uzgodnienia budowlane, a także wsparcie przy opracowaniu budżetu inwestycji i pomoc w pozyskiwaniu niezbędnych środków finansowych.

Pan Mariusz Przybysz jako kolejny prelegent przedstawił firmę PROOF-TECH Sp. z o.o., która ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i ciągle doskonali System Zarządzania Jakością i Zakładową Kontrolę Produkcji łącznie z potrzebnymi procesami i ich wzajemnym oddziaływaniem, zgodnie z wymaganiami normy PN–EN ISO 9001:2015 i Krajową Oceną Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Uczestnicząca w wykładzie Pani Joanna Zielińska omówiła zalety produktu HYDRONYLON, który jest przeznaczony do wykonywania hydroizolacyjnych powłokowych pokryć dachowych. Produkt nanoszony jest w postaci płynnej na podłoża z papy bitumicznej, metalowe oraz mineralne. HYDRONYLON to idealne rozwiązanie dla wielkopowierzchniowych budynków przemysłowo-handlowych jak i mieszkaniowych.  Uczestnicy mogli zapoznać się z próbkami produktu prezentowanymi przez Panią Agnieszkę Waszkielewicz.

W dalszej części szkolenia Pan Rafał Bogacki z firmy BOLIX S. A., która jest wiodącym polskim producentem chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych omówił zalety stosowanych produktów i nowoczesnych zastosowań. Potwierdzeniem renomy firmy BOLIX i oferowanych rozwiązań jest przyznanie bezspoinowym systemom ociepleń marki BOLIX opartych na styropianie Europejskiej Aprobaty Technicznej (ETA) jest uzyskanie Certyfikat ISO przyznany przez firmę Global Group. Produkty eksportowane są do ponad 10 krajów Europy, a krajowa sieć dystrybucji obejmuje blisko tysiąc partnerów handlowych, obsługiwanych przez 40 doradców techniczno-handlowych firmy BOLIX.

Rozwiązania firmy KOMINUS Polska Sp. z o.o. przedstawił pan Janusz Ryba, który zaprezentował systemy kominowe ze stali kwasoodpornej i żaroodpornej jak również kominy izolowane oraz systemy kominowe do odprowadzania spalin z pieców kondensacyjnych i agregatów prądotwórczych. W ofercie produktowej firma posiada również system rur owalnych, doskonale dopasowany do istniejących szachtów kominowych o przekroju prostokątnym oraz elementy umożliwiające wykonanie przyłączy do kominków.

Dla mieszkańców Wspólnot Mieszkaniowych Pani Kinga Pietrzyk z firmy UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S. A. przedstawiła flagowy produkt – ubezpieczenie mienia ze składką płatną miesięcznie, który został nagrodzony Certyfikatem Jakości „DOBRA POLISA”, przyznawanym przez Krajowy Instytut Ubezpieczeń w oparciu o opinię Rady Ekspertów – niezależnego forum wysokiej klasy specjalistów, zajmujących się oceną produktów ubezpieczeniowych pod względem szczególnej atrakcyjności dla Klientów. Pani Katarzyna Jasińska omówiła nowe pakiety dla Wspólnot Mieszkaniowych zawierające ubezpieczenie „od wszystkich ryzyk” standardowo dostępne dla każdego klienta, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, bezpłatne usługi assistance – w przypadku zdarzenia losowego. Od ponad 20 lat UNIQA dba o bezpieczeństwo zasobów mieszkaniowych zmieniając się ciągle, aby sprostać oczekiwaniom rynku i potrzebom partnerów.                                                                                                     

Kolejną prezentację poprowadził pan Tomasz Gromulski z firmy Voltea Sp. z o.o. sp.k. Omawiając segmenty produktów oświetleniowych zaznaczył, że wszystkie produkty cechuje wysoka energooszczędność i sprawność, a przy tym prostota zastosowania i optymalna cena. Zanim jakikolwiek produkt VOLTEA zostanie włączony do oferty, jest przede wszystkim gruntownie przebadany, zarówno w warunkach laboratoryjnych jak i ich rzeczywistego funkcjonowania. Potwierdzeniem tego są certyfikaty nadawane oświetleniu VOLTEA przez niezależne instytucje badawcze, takie jak Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie.

Przedstawiciel firmy GEVEL Sp. z o.o. Pan Andrzej Szeroki zaprezentował niskociśnieniowe usuwanie alg i porostów z elewacji budynków oraz długoterminową ochronę przed ponowną korozją biologiczną. Omówił przyczyny zabrudzeń ścian m.in. poprzez algi, które rozwijają się przez zarodniki unoszące się w powietrzu i osadzające się na mokrych powierzchniach. Szczegóły stosowanych technik przedstawiali w bezpośrednich rozmowach Panowie Igor Gołaszewski i Bartłomiej Stanowski.

Zagadnienia dotyczące usługi dzierżawy jako alternatywnej formy finansowania inwestycji dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przedstawił Pan Maciej Gutkowski reprezentujący firmę SHORT TERM RENTAL CAPITAL Sp. z o.o. Porównał usługi dzierżawy z ofertą kredytu bankowego oraz leasingu i płatności ratalnej.

Pan Maciej Rokiel jako kolejny prelegent omówił ofertę firmy ATLAS Sp. z o. o., która obejmuje kompleksowy asortyment wyrobów budowlanych pozwalający na budowę lub remont budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i zastosowaniu swoich wyrobów, ATLAS może dziś zaoferować materiały budowlane zapewniające najwyższą jakość, trwałość i bezpieczeństwo. W ofercie firmy są zarówno wyroby przeznaczone dla amatorów drobnych remontów, jak i dla profesjonalistów szukających rozwiązania trudnych problemów budowlanych. Zalety poszczególnych produktów przedstawiał Pan Rafał Berko-Haas.

Ostatni wykład poprowadziła Pani Mecenas Monika Golat, podczas którego przedstawiła problematykę rozliczanie lokali mieszkalnych wykorzystywanych dla celów działalności gospodarczej – obowiązek składania sprawozdania finansowego do Urzędu Skarbowego.

Drugi dzień konferencji poświęcony był jubileuszowi 15-lecia Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości.

Prezydent Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości Pan Marek Majchrzak przybliżył historię powstania Federacji, która została zarejestrowana w maju 2004 roku oraz opowiedział o jej początkach i dzisiejszej działalności. Obecnie w Federacji zrzeszonych jest 17 stowarzyszeń i jest ona największą federacją zarządców nieruchomości w Polsce.

W ramach podziękowań za zaangażowanie i wkład wniesiony we współpracę Polska Federacja Zarządców Nieruchomości wręczyła specjalne wyróżnienia członkom poszczególnych zrzeszonych Stowarzyszeń.

Na zakończenie ceremonii Prezydentowi Polskiej Federacji Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości wręczono statuetki z okazji jubileuszu 15-lecia.

Dziękujemy naszym partnerom, firmom:

Mecenas Leszek Nowina-Witkowski,

STOLBAU EKO Sp z o.o,

BIMS Plus Sp. z o.o.,

AW CONSULTING Sp. z o. o.,

METRONA Polska Pomiary i Rozliczenia Sp. z o.o.,

Polska Kancelaria Brokerska Sp. z o.o.,

DANFOSS Polska Sp. z o.o.,

Zakład Usługowo-Handlowy ELWIKO,

PROOF-TECH Sp. z o.o.,

BOLIX S. A.,

KOMINUS Polska Sp. z o.o.,

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S. A.,

Voltea Sp. z o.o. sp. k,

GEVEL Sp. z o.o.,

SHORT TERM RENTAL CAPITAL Sp. z o.o.,

ATLAS Sp. z o. o.,

Kancelaria Radcy Prawnego Monika Golat,

którzy z zaangażowaniem wprowadzali nas w nowe rozwiązania i możliwości rynkowe.

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich uczestników szkolenia składają:

Zarząd Polskiej Federacji Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości EKSPERT

Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Zarządców i Administratorów Nieruchomości „RONDO” w Katowicach

Zarząd Stowarzyszenia Zarządców, Pośredników i Administratorów Nieruchomości „SZPAN” w Tarnowie

Zarząd Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości „STOZAN”  w Sosnowcu.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Licencjonowanych
Zarządców Nieruchomości „Ekspert”

Dane kontaktowe

Adres: Al. Jana Pawła II nr 11, pok. 1307; 00-828 Warszawa
tel.: (22) 652-91-23,
fax: (22) 652-90-10
NIP: 526-26-56-098;
Regon: 015262599
Nr KRS: 0000133827

Dane Bankowe

Bank: PKO BP SA IX O/ Warszawa
Numer: 86 1020 1097 0000 7502 0001 7210

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij