O nas

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości „Ekspert”

Cele i historia stowarzyszenia.

OSLZN „Ekspert”

powstał w roku 2002. Na początku była to inicjatywa grupy ok. 20 osób, które dopiero co zdobyły licencję zarządcy nieruchomości. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w dniu 03.10.2002r., a pierwszym prezesem został dr Marek Majchrzak. Od 2003r. Siedzibą stowarzyszenia jest budynek „Bumaru” w Warszawie przy Al. Jana Pawła II. Stowarzyszenie szybko zdobywało członków i sympatyków. Obecnie jesteśmy największym stowarzyszeniem zarządców nieruchomości w Polsce. 

Cele Stowarzyszenia

 1. Dążenie do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych swych członków, oraz działania zmierzające do ukształtowania w pełni profesjonalnego stylu pracy licencjonowanych zarządców nieruchomości.

 2. Dążenie do upowszechniania się dobrych wzorców postępowania i ujednolicania reguł działania zarządców nieruchomości.

 3. Opracowanie i propagowanie wśród swoich członków standardów zawodowych, oraz kodeksu etyki zawodowej.

 4. Kształtowanie oczekiwanej przez społeczeństwo moralności i osobowości licencjonowanych zarządców nieruchomości – nadzór nad przestrzeganiem zasad etyki zawodowej przez członków Stowarzyszenia.

 5. Nawiązanie bezpośrednich kontaktów i podjęcie współpracy z innymi organizacjami o podobnym charakterze, działającymi na forum krajowym i międzynarodowym.

 6. Utworzenie ośrodka informacji i edukacji dla wszystkich zainteresowanych zdobyciem zawodu lub podniesienia kwalifikacji licencjonowanego zarządcy nieruchomości.

 7. Popularyzacja w społeczeństwie wiedzy o zawodzie i randze licencjonowanego zarządcy na rynku nieruchomości.

 8. Ochrona interesów członków Stowarzyszenia, całej grupy zawodowej licencjonowanych zarządców, oraz współpraca z organizacjami zrzeszającymi przedstawicieli innych zawodów z rynku nieruchomości.
 1. Uczestniczenie w pracach organów stanowiących akty prawne związane z zakresem działalności Stowarzyszenia

 2. Stworzenie forum wymiany doświadczeń i opinii w zakresie gospodarki nieruchomościami.

 3. Utworzenie banku informacji o wolnych miejscach pracy w zakresie zarządzania nieruchomościami i wspieranie członków Stowarzyszenia w poszukiwaniu lepszej, lub podjęciu pierwszej pracy.

 4. Pomoc w koncepcji zmian zarządzania firmą, wprowadzaniu procedur rozwojowych i naprawczych, zmian w profilu firmy, finansowaniu działalności, poprawie windykacji itp.

 5. Utworzenie grupy ekspertów udzielających bezpłatnie (lub za symboliczną opłatą) porad dotyczących zagadnień prawnych, technicznych i ekonomicznych z zakresu zarządzania nieruchomościami.

 6. Powoływanie w ramach Stowarzyszenia „Sekcji tematycznych” organizujących spotkania na aktualne i interesujące tylko wybraną grupę osób tematy, prowadzone przez zaproszonego specjalistę w formie grup dyskusyjnych, na zasadzie wymiany doświadczeń.

 7. Organizowanie kursów doszkalających podnoszących kwalifikacje zawodowe licencjonowanych zarządców nieruchomości, spełniających ustawowy obowiązek systematycznego dokształcania (chcemy to robić po możliwie najniższych kosztach).

Ostatnie wydarzenia

Nasza historia

Najważniejsza tematyka w danym roku:

2019

Problematyka podatkowa w zarządzaniu nieruchomościami.

2018

Problematyka stosowania Split payment i związane tym zmiany w podatku VAT.

2017

Problematyka prawna w zarządzaniu nieruchomościami.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Licencjonowanych
Zarządców Nieruchomości „Ekspert”

Dane kontaktowe

Adres: Al. Jana Pawła II nr 11, pok. 1307; 00-828 Warszawa
tel.: (22) 652-91-23,
fax: (22) 652-90-10
NIP: 526-26-56-098;
Regon: 015262599
Nr KRS: 0000133827

Dane Bankowe

Bank: PKO BP SA IX O/ Warszawa
Numer: 86 1020 1097 0000 7502 0001 7210

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij