Szkolenie w Spale

Szanowni Państwo – Koleżanki i Koledzy

 

W dniach 18-21 października 2018 r. odbyła się kolejna konferencja organizowana przez OSLZN EKSPERT. Udział w konferencji wzięło ponad 80 osób. Zaprezentowano 11 wykładów.

Konferencję otworzył Prezes Stowarzyszenia Zbigniew Nerlo witając uczestników i prelegentów.

Prezentację pierwszego dnia konferencji rozpoczął Pan Konrad Krakowiak z firmy Polska Kancelaria Brokerska Sp. z o.o., zajmującej się doradztwem ubezpieczeniowym od 24 lat.  Podczas prezentacji Pan Konrad Krakowiak przedstawił, jak negocjować warunki ubezpieczeń, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w nieruchomościach wspólnot mieszkaniowych.

Tematem kolejnego wystąpienia była:” problematyka podatku VAT, a w szczególności stosowanie „Split payment”, które poprowadziła Pani Mecenas Monika Golat, prowadząca Kancelarię Radców Prawnych w Warszawie. Podczas dwugodzinnego wykładu połączonego z panelem dyskusyjnym prelegentka wykorzystując doświadczenie nabyte w trakcie pracy w Departamencie Podatków Pośrednich Ministerstwa Finansów oraz kilkunastoletniej praktyki zawodowej w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych przedstawiła szeroki zakres zagadnienia udzielając odpowiedzi na liczne pytania uczestników.

Po intensywnej dyskusji głos zabrał Mecenas Robert Mikulski, który razem z Panem Maciejem Gutowskim poprowadził kolejny wykład z ramienia firmy SHORT TERN RENT CAPITAL Sp. z o.o. Przedstawił w nim nowe sposoby finansowania wyposażenia budynków, które zapewniają bezpieczeństwo w nieruchomościach wspólnot mieszkaniowych.

Cykl prezentacji pierwszego dnia zakończył pan Cezary Białek z firmy LANDIS+Gyr Sp. z o. o. przedstawiając system telemetrii i nadzoru instalacji wewnętrznych.

Drugi dzień szkolenia rozpoczęła Pani Mecenas Monika Golat wykładem, podczas którego przedstawiła problematykę zarządzanie współwłasnością ze szczególnym uwzględnieniem miejsc postojowych w garażach podziemnych.

Po wystąpieniu Pani Mecenas prezentację rozpoczęła Pani Agata Syropolska z DANFOSS Polska sp. z o.o., która wykorzystując wieloletnie doświadczenie przedstawiła jakie działania możemy podjąć w zakresie modernizacji instalacji c.o. i c.w.u., aby uzyskać większą efektywność energetyczną przy jednoczesnym obniżeniu kosztów mediów.

Jako reprezentant firmy Techem Techniki Pomiarowe Sp. z o.o. prezentację poprowadziła p. Renata Wiśniewska. Przedstawiła doświadczenie i zakres działania firmy obejmujący rejestrację i rozliczanie energii cieplnej i wody. Omówiła usługi doradcze w zakresie doboru optymalnych urządzeń do zarządzania energią cieplną i wodną.

Kolejnym prelegentem był Pan Mariusz Przybysz, który jako przedstawiciel autoryzowanego wykonawcy Szczelny Dach.pl, zaprezentował nowe systemy izolacyjne wykorzystujące powłoki ochronne HYDRONYLON ®. Przedstawił   nowoczesny sposób renowacji, uszczelniania i konserwacji istniejących pokryć dachowych z papy oraz blachy, dachów o skomplikowanym kształcie wykorzystując, charakteryzują się doskonałą przyczepnością do naprawianych podłoży, wysoką rozciągliwością, pamięcią kształtu oraz wodoszczelnością produktu.

W dalszej części szkolenia wystąpienie poprowadzili panowie z firmy BOLIX S.A., Pan Rafał Bogacki i Pan Przemysław Sieradzki. Panowie przedstawili bezpieczne i ekonomiczne rozwiązania dotyczące elewacji budynków oraz systemów balkonowych. Podczas prezentacji Pan Przemysław Sieradzki zwrócił uwagę na jakość wykonania oraz rodzaj zastosowanych materiałów prezentując serię zdjęć przed i po wykonaniu prac na budynkach.

„Energooszczędne systemy oświetlenia”, zaprezentowali reprezentanci firmy VOLTEA Sp. z o.o. sp. k. – Pan Ryszard Zieliński, Pan Tomasz Gromulski i Pan Tomasz Stolarski. Podczas wykładu przedstawili szeroki wachlarz asortymentu, którym można zastąpić tradycyjne oświetlenie począwszy od piwnic, poprzez punkty świetlne w budynku, a skończywszy na parkingach i ulicach. Temat bardzo rzeczowo rozszerzył Pan Tomasz Gromulski zwracając również uwagę na istotne parametry opraw LED wpływające na faktyczne oszczędności w zużyciu energii.

Ostatni wykład na sali poprowadził Pan Filip Kubański z Biura Odzyskiwania Należności „BON” Sp. z o.o. Przedstawił różne modele odzyskiwania należności z zastosowaniem mediacji.

Szkolenie zakończyła firma GOVEL, która zaprosiła uczestników na zewnątrz i zademonstrowała zastosowanie nowych technologii w czyszczeniu elewacji budynków. Podczas wykonywania pokazu Pan Igor Gołaszewski ze swoimi współpracownikami odpowiadali na pytania uczestników.

Zarówno w opinii uczestników jak i naszej konferencja była udana. Tematy prelekcji dobrze się uzupełniały, a przekazana wiedza merytoryczna i praktyczna znacząco przybliżyła zagadnienia.

Dziękujemy Wszystkim za aktywne uczestniczenie w wykładach.

Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli firm, którzy w sposób profesjonalny zaprezentowali nam swoje produkty, przekazując mnóstwo ciekawych informacji, popierając licznymi przykładami.

Z nadzieją na dalszą współpracę i wsparcie

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Licencjonowanych
Zarządców Nieruchomości „Ekspert”

Dane kontaktowe

Adres: Al. Jana Pawła II nr 11, pok. 1307; 00-828 Warszawa
tel.: (22) 652-91-23,
fax: (22) 652-90-10
NIP: 526-26-56-098;
Regon: 015262599
Nr KRS: 0000133827

Dane Bankowe

Bank: PKO BP SA IX O/ Warszawa
Numer: 86 1020 1097 0000 7502 0001 7210

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij